Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Proč zrovna kubánské?

Kubánské doutníky jsou pro mnoho lidí synonymem luxusu, ale téměř nikdo neví proč tomu tak je. Cílem této stránky je pomoct pochopit čtenáři proč se právě Kuba stala světovou doutníkovou velmocí a co tomu všemu přecházelo.

Kubánský kuřák
Kubánský kuřák (zdroj: https://muchaspatatasfritasencuba.wordpress.com/2012/10/12/man-smoking-a-cuban-cigar/)

Všechno je to o tabáku

Kubánští baliči ubalí ročně přibližně 500 milionů doutníků, z čehož pětina odchází na export do zahraničí. Stálé podnebí a kvalitní načervenalá půda je to, co dělá z Kuby nejvhodnější oblast pro jeho pěstování. Na Kubě dnes naleznete celkem pět hlavních oblastí, přičemž ten nejkvalitnější tabák pochází z údolí Vuelta Abajo, nacházející se v západní části Kuby, kterou lze považovat za producenta toho nejlepšího tabáku, kterým Kuba disponuje.

Oblast Vuelta Abajo
Tabákové oblasti na Kubě (zdroj: http://www.cigarclubmagazine.cz/underwood/download/images/regiony_mapa.gif)
Třídění tabáku
Farmář vybírá kvalitní listy (zdroj: https://www.intrepidtravel.com/adventures/tobacco-farmer-cigar-making-cuba/)

Ať už jste vášnivý kuřák či nikoliv, nemůžete opustit Kubu bez toho, aniž byste alespoň vyzkoušeli, jak chutná pravý kubánský doutník. Dnešní trh nabízí nepřebernou škálu velikostí, a to jak do průměru, tak i do délky. Politikou výrobců je nabídnout co největší výběr, aby si každý mohl vybrat to, co mu vyhovuje nejvíce.