Zdravý životní stylProč žít zdravě?

Zdravý životní styl neznamená, že se budete muset neustále omezovat a hlídat a nesmět něco jíst nebo dělat. Naopak, zdravý život je o tom navrátit tělo do takového stavu, aby fungovalo díky stravě a pohybu tak, jak má. I když je moderní žít zdravě jen proto, abychom dobře vypadali, díky zdravému životnímu stylu můžete také prožít delší a kvalitnější život, zlepšit si odolnost vůči nemocem a udržet své duševní zdraví na vysoké úrovni.

Součástí zdravého stylu je:

Zdravá strava

Co je zdravé stravování? Pro jednoho je to pouze bílé maso, celozrnné pečivo a spousta zeleniny, druhý si pod zdravým stravováním nedokáže představit nic jiného než striktní dodržování přísné vegetariánské stravy. Existuje celá řada zaručených správných postupů pro zdravé stravování. Jak to tedy je doopravdy?

Více info zde

pyramida výživy

Správné cvičení

Být fit se ale nezakládá jen na dobré fyzičce. Znamená to, že se cítíte svěže a čerstvě i na konci dne, jste v pohodě, dobře spíte a hlavně se těšíte ze života. K tomu nemusíte být vrcholový sportovec, ale stačí pravidelně cvičit, prostě hýbat se a nenechat svoje tělo zahálet. Kromě toho, že nám pohyb pomáhá cítit se dobře, chrání náš srdečně-cévní systém.

Více info zde

Konkrétní cviky na určité partie zde

Duševní klid

Žijeme v hektické době a mnohdy se cítíme hůř, než bychom se cítit měli vzhledem k materiální zabezpečenosti i k uspokojivým rodinným poměrům. Možná vás inspiruje několik malých rad, jak dojít k duševní pohodě.