Vítejte na mé webové stránce. Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem. Jedná se o fiktivní společnost propagující vitamíny značky Viamix.


Kdo jsme a v čem jsme jiní?

Viamix

Vítejte na našich stránkách zabývajících se prodejem vitamínů značky Viamix.

Kromě prodeje se prezentujeme i jako vzdělávací web, v čemž se lišíme od klasických prodejní eshopů. Našim zákazníkům poskytujeme informace, které jim pomohou zorientovat se na trhu s vitamíny, který je v současnosti dosti nepřehledný. Našim hlavním cílem je klientům poskytnout místo, kde si mohou vitamíny nejen objednat, ale také si o nich něco zjistit.

Co je to vitamín?

Vitamíny jsou nízkomolekulární látky nezbytné pro život.

V lidském organismu mají vitamíny funkci katalyzátorů biochemických reakcí. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Existuje 13 základních typů vitamínů. Lidský organismus nedokáže, až na některé výjimky, vitamíny vyrobit, a proto je musí získávat prostřednictvím stravy. Každý vitamín má v našem organismu důležitou roli, a proto je třeba je doplňovat, aby bylo naše tělo chráněno před různými onemocněními.

Nedostatek vitamínů (avitaminóza)

Nedostatek vitamínů může způsobovat poruchy různého druhu. Některé mohou být dokonce velmi závažné. V takovém případě je možné vitamíny doplnit synteticky.

Nadbytek vitamínů (hypervitaminóza)

Stejně tak fatální důsledek pro naše zdraví může mít i nadměrné užívání některého z vitamínů. Největší hrozbou jsou vitamíny rozpustné v tucích, které se ukládají v játrech a mohou způsobit jedna z nezávažnějších onemocněních. V případě předávkování je nutné omezit příjem konkrétního vitamínu.

Zdroj tohoto článku: zde

Obrázek v záhlaví: AUTOR NEUVEDEN. saga.co.uk [online]. [cit. 14.12.2017]. Dostupný na WWW: http://www.saga.co.uk/magazine/health-wellbeing/treatments/vitamins-minerals