La La Land

 
zdroj: https://wall.alphacoders.com

Zajímavosti

 1. Ve filmu zaznělo celkem 44 písní od Justina Hutwitze.

 2. Rozpočet na realizaci filmu činil 20 milionů dolarů.

 3. Hereckým vzorem Mii (Emma Stone) je Ingrid Bergman, kterou má Mia na plakátě ve svém pokoji. Rovněž při rozhovoru se Sebastianem (Ryan Gosling) zmíní filmy Pověstný muž (1946) a Casablanca (1942), v nichž hraje Ingrid Bergman hlavní ženskou roli.

 4. Při slavnostním udílení 89th Academy Awards (2017) byl La La Land nejprve vyhlášen jako vítěz kategorie Film roku. Stala se ale chyba, Warren Beatty, který měl cenu předat, dostal před nástupem na pódium špatnou obálku, ve které bylo jméno vítězky kategorie Nejlepší herečka v hlavní roli, Emmy Stone. Warren se svou kolegyní Faye Dunaway i přesto kategorii vyhlásili a za vítěze označili právě La La Land. Vše bylo po chvíli rozpaků uvedeno na pravou míru a Filmem roku se stal snímek Moonlight (2016).

 5. V úvodní scéně k písni „Another Day of Sun“ má několik aut viditelná promáčknutí a škrábance na kapotě a střeše, která způsobili tanečníci při natáčení předchozích záběrů.

 6. Film je natočen v netradičním poměru stran 2.55:1, který využívaly rané širokoúhlé filmy z padesátých let.

 7. Ryan Gosling (Sebastian) neměl ve filmu záskok, veškerou hru na klávesy obstaral sám.

 8. John Legend (Keith) se kvůli své roli musel naučit hrát na kytaru.

 9. Režisér Damien Chazelle a hudební skladatel Justin Hurwitz jsou bývalí spolužáci z Harvardské univerzity.

 10. Původně měli hlavní dvojici hrát Miles Teller a Emma Watson. Emma Watson film opustila kvůli roli Belle v Kráska a zvíře (2017) a Miles Teller se dozvěděl po telefonu od svého agenta, že s ním režisér Damien Chazelle už dále nepočítá, jelikož se podle něj do role nehodí.

  Chyby ve filmu

 1. Ve scéně, kdy jsou Mia (Emma Stone) a Sebastian (Ryan Gosling) ve Warner Brothers studiu, si můžeme všimnout, že má Mia svou kabelku na levém rameni. V dalším záběru ji však má na pravém.

 2. V jedné ze scén, kdy Mia (Emma Stone) a Sebastian (Ryan Gosling) jdou po chodníku, si můžeme všimnout zelených deštníků, které jsou za nimi. V následujícím střihu se však procházejí přímo pod těmito deštníky.

 3. Sebastian (Ryan Gosling) vezme Miu (Emma Stone) do jazzového klubu a vysvětluje jí, jak vidí jazz on. Při jednom záběru mu přes čelo visí pramen vlasů. Následuje střih na Miu a zpět na Sebastiana a je vidět, že pramen zmizel. Ihned další střih na Miu a na něj a pramen se opět objevil.

 4. Ve scéně v baru vidíme u stolku nalevo od pódia tři sedící muže. O pár sekund později však vidíme Miu (Emma Stone) a Sebastiana (Ryan Gosling) jak přibíhají ke stejnému stolu, kde už dokonce mají své nápoje.

 5. Při první scéně v Sebastianově bytu hodiny nejprve ukazují 10:50, o něco později ale ukazují 9:50.

Zdroje

https://www.csfd.cz