La La Land


zdroj: https://wall.alphacoders.com

Základní informace o filmu

La La Land je americké romantické muzikálové komediální drama z roku 2016.

Režie a scénáře se ujal Damien Chazelle.

Film měl premiéru na Benátském filmovém festivalu 31. srpna 2016 a do kin byl oficiálně uveden 9. prosince 2016. V české republice pak byl vysílán od 5. ledna 2017.

Na předávání cen Zlatý glóbus získal film sedm nominací, přičemž všechny proměnil, a tím vytvořil historický rekord. Film si též úspěšně vedl při nominacích na Oscara, kdy byl nominován celkem ve čtrnácti kategoriích.

Délka filmu je 128 minut a originální jazyk je angličtina.

Jde o třetí film, ve kterém hrají Stone a Gosling zamilovaný pár – po snímcích Bláznivá, zatracená láska a Gangster Squad – Lovci mafie.

Stručný obsah

V Los Angeles, městě plném nadějí a hvězd, Sebastian náhodou potkává Miu a spolu se vydávají daleko za hranice stereotypní každodennosti – do pohádkové země splněných snů La La Landu. Talentovaného jazzového pianistu a nadějnou herečku čeká vzrušující dobrodružství, které se ani náhodou nepodobá jejich skutečným životům. On už nebude muset hrát po zastrčených nočních barech pro lidi, kteří jej neposlouchají, a jí po jednom z četných neúspěšných konkurzů zavolají, že mají pro ni vysněnou filmovou roli. Osud to zařídil tak, že spolu se dostanou tam, kam by se jeden bez druhého nikdy nedostali. Jsou bláznivě zamilovaní a jejich cesta právě začíná...


Zdroje

https:/ /cs.wikipedia.org/wiki/La_La_Land_(film)
https://www.csfd.cz

„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“