Cholesterol

Vítejte!

Právě se nacházíte na webových stránkách o cholesterolu a zdravém životním stylu. Dozvíte se zde nejrůznější informace o dvou typech cholesterolu tzv. „zdravém“ a „špatném“, jaké jsou jejich správné hodnoty a jaká je léčba zvýšených hodnot. Budou zde uvedeny zásady zdravého stravování doplněné o vlastní recepty s nízkým obsahem cholesterolu, mýty a fakta, která jsou veřejně známá. A Zároveň máte možnost si spočítat, kolik by stál váš zdravý nákup.
Uvidíte, že to není žádná věda ani drahá záležitost a stravovat se zdravě je vlastně jednoduchá cesta, jak se cítit lépe.

Strašák jménem cholesterol

Cholesterol je látka řazena mezi steroidy. Organismus si jej dokáže vytvořit sám a to především v játrech. Do těla se dostává také druhou cestou, a to prostřednictvím potravy. Zde už může docházet k nadbytku cholesterolu a ukládání na stěny cév podle toho, co daný jedinec konzumuje. Největší množství cholesterolu je obsaženo ve vejcích, živočišných výrobcích, plnotučném mléce, mléčných a smetanových výrobcích, vnitřnostech a uzeninách. K vysoké hladině cholesterolu může člověk přijít dědičnou formou nebo nezdravým životním stylem.

Příznaky vyšší hladiny cholesterolu v krvi

Největším problém je fakt, že vyšší hladina cholesterolu v krvi se nějak neprojevuje. Člověk se cítí dobře a to, že mu hrozí nějaké riziko se dozví až z výsledků krve. Cholesterol je totiž spíše hodnota než nemoc.

Prevence

Pokud jsme k vysoké hladině cholesterolu nepřišli dědičnou formou, můžeme se bránit pomocí prevence a mírně vyšší hladinu cholesterolu snížit pomocí těchto kroků:

Všechny použité obrázky jsou mé vlastní. Veškeré dostupné informace na těchto webových stránkách jsou založeny na mých vlastních vědomostech o problematice cholesterolu.