Váš věk
Průměrný věk: 0

„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“

Historie kapely Claire

Kapel Claire pochází z Mnichova, kde se tři producenti a muzikanti Matthias Hauck, Heller Nepomuk a Florian Kiermaier dali v roce 2012 dohromady se zpěvačkou Josie-Claire Buerkle, jenž s nimi měla spolupracovat na filmovém projektu. Producenti si jí všimli díky účasti v televizní show Voice of Germany (Hlas Německa). Bubeník Fridolin Achten. se připojil krátce po ní. Název kapely je odvozen od druhého jména zpěvačky - Claire.

O rok později vydali první EP Games, se kterým zaznamenali okamžitý úspěch a získali smlouvu u Capital Records. V létě 2013 bodovala jejich titulní píseň v německém žebříčku nejlepších songů. Na konci září vydala kapela své debutové album s názvem The Grat Escape, které obsadilo 38 místo v žebříčku prodaných alb. Samotná kapela popisuje svůj styl jako mix synthpopu, electronic popu, half-time beats, hip hopu a indie.

Vydaná alba

  • The Empire (EP, 2012)
  • Games (EP, 2013)
  • The Great Escape (2013)
  • Raseiniai (EP, 2015)