Rostlinné jogurty

Tak tady máme k dispozici opravdu velmi široké spektrum rotlinných jogurtů a dezertů. Rozděluji to takhle, aby bylo jasné jejich složení. Jogurty obsahují živé jogurtové kultury, oproti tomu dezerty tyto kultury neobsahují a jsou blíže spíše variantám pudinků. Výrobců je nepřebberné množsví, já se naměřím na ty hlavní.

Alpro

Tento výrobce také vyrábí několik řad těchto produktů. Jogurty bych rozdělila do 2 hlavních druhů, a to ty, které jsou převážně sojové a převážně kokosové. Sojové jogurty se prodávají v balení po 150 nebo 400 g. A v neochucené (pouze slazené) variantě a v několika ochucených (např. jahoda, borůvka, lesní ovoce, ad.). Cenově vychází neochucené na 20/60 Kč a ochucené na 25/70 Kč. Kosové varianty jsou pak jen ve větším balení a jesou dražší (silnější kokosová chuť). Chuťově jsou za mě nejlepší - krémové s jogurtovou chutí, nejsou přeslazené, ovocné mají v sobě kousíčky ovoce. Také mají varinatu proteinových jogurtů se zvýšeným obsahem bílkovin - tyto mi připomínají tvarohové dezerty, velmi krémové, zasytí. Dezerty jsou hlavně ve formě pudinků - příchutě jsou vanilka, čokoláda, tmavá čokoláda, karamel a další. Cena za 125 gramů bývá okolo 20 Kč.

Kaufland - Take it Veggie

Větší nabídku má také privátní značka Kauflandu - Take it Veggie. Nabízí jogurty jen v 400 gramových baleních a to hlavně neochucenou variantu, která není ani přislazována a ve vanilkové variantě. Chuťově mají takovou sojovou pachuť na konci. Cenou jsou na tom velmi podobně jako Alpro.

Ostatní varianty

Těchto dezertů a jogurtů je nepřeberé množsvtí - jsou v každém supermarketu nebo zdravé výživě. Je pak už jen na Vás, který vyzkoušíte a zamilujete si. Já jsem Vám představila pouze ty, se kterými mám sama zkušenosti.