Historie

Kapela byla založena roku 1996 Ryanem Tedderem a Zachem Filkinsem při jejich studiu na Colorado Springs Christian High School. Při jejich společné cestě domů se Tedder s Filkinsem bavili o svých oblíbených interpretech (Fiona Apple, Peter Gabriel a U2) a rozhodli se založit společně kapelu. Jejich první společný počin se jmenoval This Beautiful Mess.

Počátek kariéry

V roce 2002 se sešli v Los Angeles a tak vznikla jejich druhá kapela Republic. Tedder, který byl již producentem a skladatelem přemluvil Filkinse, aby se přestěhoval. O devět měsíců později podepsali smlouvu s Columbia Records.

Po několika změnách v sestavě se členové ustálili. Ryan Tedder zaujal místo zpěváka, Zach Filkins se stal kytaristou a doprovodným zpěvákem, Eddie Fischer bubeníkem, Brent Kutzle se postaral o violoncello a basu a Drew Brown o hlavní kytaru.

Později jméno kapely bylo změněno na OneRepublic, protože podle nahrávací společnosti název Republic mohl působit kontroverzně. Dva a půl roku poté pracovali ve studiu na svém debutovém albu. Kapela se také začala prosazovat na MySpace. Debutová deska Dreaming Out Loud vyšla v listopadu 2007 a stala se velmi úspěšnou, stejně jako druhý singl Stop and Stare.Zdroj: Historie [online]. [cit. 1.11.2020]. Dostupný na https://cs.wikipedia.org/wiki/OneRepublic