„Krása a faleš krasobruslení. Na ledě
spravedlnost nebude nikdy,
show vždy..."

Pár slov o tomto krásném sportu...

Krasobruslení patří k jednomu z nejtěžších a zároveň nejkrásnějších sportů na celém světě. Již z názvu je patrné, že jde o spojení krásy umění a sportovního projevu. Pro svoji lehkost vypadá jednoduše. Je ale velmi důležité skloubit estetickou stránku (ladnost pohybu, cit pro hudbu) , zkrátka dokonalé umělecké vyjádření se stránkou fyzickou. V tomto sportu je důležité opravdu vše. Obratnost, stabilita, rychlost, výborná fyzická kondice, harmonie tanečních pohybů a technicky správně provedených prvků. V krasobruslařských soutěžích je velké umění předvést všechny krasobruslařské dovednosti a překonat překážky v podobě stresu, nečekaných pádů či očekávání okolí z bezchybného výkonu.

Tato webová stránka slouží k tomu, aby se návštěvníci o krasobruslení dozvěděli něco více. Například jak, kde a kdy vzniklo, jak se vyvíjelo a postupně zdokonalovalo.

Pro ty odvážlivé, které sport nadchl na tolik, že by jej rádi vyzkoušeli, je zde sekce Kurzy bruslení . Přihlášení není vůbec složité a opravdu to stojí za to!