Zdravé recepty„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“

Co je to zdravý životní styl?

Zdravý životní styl je v poslední době trochu trend, ale myslím si, že tento trend má alespoň nějkaý smysl. Je to stav úplné nejen tělesné, ale i duševní pohody bez ohlede na to, zda jsme právě zdraví nebo nemocní.

Proč je to důležité?

To, jak jíme, co pijeme, kolik času věnujeme pohybu nebo zda kouříme.. to vše ovlivňuje naše zdraví. Ovlivňuje to i průměrnou délku našeho života.

Tetnto web Vám ulehčí přemýšlení nad tím, co si zrovna zdravého uvařit, když Vás nápady opustí.

Srdeční choroby, rakovina, cukrovka, onemocnění kloubů nebo duševní nemoci jsou odpovědné za obrovský počet úmrtí a postižení. V současné době jsme zvyklí se spoléhat téměř výhradně na poskytování pomoci doktorů. Je však potřeba si uvědomit, že mnoha zdravotním problémům lze předejít, nebo alespoň jejich výskyt odložit tím, že se budeme snažit žít zdravým životním stylem.


Obecně platí, že zdravě žijící člověk nekouří, udržuje si přiměřenou váhu, jí vyváženou pestrou stravu, myslí pozitivně, cítí se uvolněně, pravidelně cvičí, má dobré vztahy a těží z dobré životní rovnováhy.