Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II, všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Kapela Jelen

Jelen je česká akustická kapela hrající tzv. roots music. Písně z vlastní tvorby vycházející z populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues. Svým osobitým a přitom přímočarým přístupem své původní písně nepřeplácává ale naopak se drží kouzla hudební syrovosti a přirozenosti.

Kapela se může pyšnit nominací v anketě Český slavík Mattoni 2014 v kategorii Objev roku a ceny Anděl v kategorii Objev roku 2014.

Jeleni se rozrůstali postupně. Nejdříve byli tři: Jindra Polák, Ondra Málek a Martin Kasal. Na nahrávání prvního alba si kluci pozvali trumpetistu Sašu. Ten si zahrál s Jeleny naživo a už s nimi zůstal. Postupem času se ke kapele přidal teprve patnáctiletý Honza Málek, který chtěl hrát na kytaru. Tu už tam ovšem měli, Honzík se proto naučil na banjo. Leader Jelenů, Ondra Polák, jednou dodal:„Někdy se smějeme, že jsme spíš hudební hnutí než kapela. Kdo přijde, ten hraje.”

Zdroj: Menu [online]. [cit. 11.11.2020]. Dostupný na https://bandzone.cz/jelen?at=info

Zdroj: Menu [online]. [cit. 11.11.2020]. Dostupný na https://cs.wikipedia.org/wiki/Jelen_(hudebn%C3%AD_skupina)

Zdroj: Menu [online]. [cit. 11.11.2020]. Dostupný na https://www.jelenmusic.cz/admin/uploads/images/Uvodka_Plachta2017_FB.jpg

Zdroj: Menu [online]. [cit. 11.11.2020]. Dostupný na https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/jindra-polak-alias-jelen-jsme-spis-hudebni-hnuti-nez-kapela-kdo-prijde-ten-hraje-40288764