„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“

Taylor Swift

Základní informace

Rodné jméno: Taylor Alison Swift
Přezdívky: Tay, T Swizzle, Tay Tay
Narození: 13. prosince 1989, Wyomissing, Pensylvánie
Žánry: Country, pop
Nástroje: Kytara, piano, ukulele

Taylor Swift je americká zpěvačka, textařka a skladatelka.

Vyrůstala ve Wyomissing v Pensylvánii a ve čtrnácti se přestěhovala do Nashville v Tennessee, kde začala svou hudební kariéru jako country popová zpěvačka. Podepsala smlouvu s nezávislým vydavatelstvím Big Machine Records a stala se nejmladší písničkářkou, která kdy byla najata vydavatelstvím Sony / ATV Music Publishing.

Již po vydání svého prvního eponymního alba v roce 2006 se stala hvězdou country hudby. Třetí singl Our Song z ní udělal nejmladší zpěvačku, která bez cizí pomoci napsala a vydala píseň, která se umístila na prvním místě žebříčku Billboard Hot Country Songs. Dostala nominaci na cenu Grammy v kategorii Best New Artist v roce 2008.

Druhé album Fearless bylo vydáno na konci roku 2008. Podpořeno úspěchem singlů Love Story a You Belong with Me v hitparádách zaujalo toto album pop crossoverové publikum a stalo se nejprodávanějším albem roku 2009. Album vyhrálo čtyři ceny Grammy v roce 2010, díky čemuž se Swift stala vůbec nejmladší výherkyní Grammy v kategorii Album of the Year.

Její třetí album Speak Now bylo vydáno na konci roku 2010 a prodalo se více než jeden milion kusů již v prvním týdnu od vydání. Poté Swift vyrazila na třináctiměsíční turné Speak Now World Tour, na kterém vystoupila na několika stadionech a které přilákalo přes 1,6 milionu fanoušků.

Taylor Swift je často popisována jako miláček Ameriky a je známá písněmi, ve kterých často zpívá o lásce. Hudebně se jedná nejčastěji o písně s jednoduchým textem a chytlavou melodií, díky čemuž člověku prakticky okamžitě vejde do podvědomí.

Taylor Swift podporuje umělecké vzdělávání, dětskou gramotnost, přispívá na pomoc při přírodních katastrofách, podporuje práva LGBT a charitu pro nemocné děti.

Oficiální stránky zde


Zdroj:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Taylor_Swift

Fotografie:
http://www.billboard.com/articles/columns/pop/6866118/taylor-swift-launch-mobile-game
http://celebrityinside.com/family-tree/taylor-swift-family-tree-father-mother-name-pictures/
http://www.icrt.com.tw/wordpress/blog/2014/11/06/the-memoir-of-a-cowgirls-mainstream-success-taylor-swifts-1989/#.WEfoivnhDIU
http://elisabeth-renaldi.blog.cz/1301/taylor-swift-fotografie-5
http://www.abradio.cz/hudebni-novinky/telegraficky/9634-vstupenky-na-koncert-taylor-swift-se-prodaly-za-60-sekund/fotogalerie/68143/