Historie skupiny

Píše se rok 1991. V Los Angeles je parný den, téměř k  padnutí. Nikdo netuší, že tento den se zapíše do hudební historie! Právě teď se totiž pokládá základní kámen nejúspěšnější rockové skupiny 21. století.

Mike Shinoda a Brad Delson jdou na koncert formace Anthrax spolu s Public Enemy, kteří spojují speed metal a hip hop! Tehdy se jednalo o revoluci, protože do té doby byla mezi metalem a hip hopem hluboká propast. Anthrax a Public Enemy byly první kapely, které poprvé propojily rock a rap. Jejich tvorba ovlivňuje v 90. letech většinu začínajících kapel.

Mike a Brad jsou z koncertu naprosto nadšeni! Chtějí založit vlastní hudební skupinu. Začíná s nimi pravidelně hrát bubeník Rob Bourdon. Bradův spolubydlící David Farrell hraje na baskytaru. Po ukončení střední školy začíná Mike studovat umění. Na univerzitě se setkává s Josephem Hahnem. Mike ho bere s sebou na zkoušku kapely. Joseph je fascinovaný bohatostí jejich skladeb a snaží se přidat jako DJ. V roce 1996 se přidal zpěvák Mark Wakefield. Kapela se jmenovala Xero.

Nicméně hned po první demo nahrávce Mark odchází. Všichni se tak ocitli opět na začátku a Mike a ostatní členové kapely hledají ideální náhradu za Marka. Skrze kamaráda od Brada se v roce 1999 seznamují se zpěvákem Chesterem Benningtonem. Oni jsou jeho hlasem nadšeni a Chester je nadšený jejich skvělou hudbou. Na tři dny se zavírá do studia a znovu demo skladby nazpívá. Poté je přehraje přes telefon Mikeovi a ostatním členům kapely. Ti ho okamžitě angažují.

Konečně je kapela celá! Po delších diskuzích se kapela domluví na názvu Linkin Park. Název je odkazem na Lincoln Park, kde všechno vzniklo. Místo, kde Mike a Brad snili o své kariéře. Geniální tah!

Kapela dostává povolení ke koncertu v každém městě, protože si všude myslí, že je s jednotlivými městy nějak spřízněna. Na skupinu se brzy zaměřuje několik hudebních vydavatelství, protože hraje nový hudební styl.

Smrt Chestera Benningtona

Dne 20. července 2017 byl zpěvák skupiny Chester Bennington nalezen mrtev ve své rezidenci v Palos Verdes Estates v Kalifornii. Podle vyšetřovací zprávy koronera spáchal sebevraždu oběšením. V jeho těle byly vyloučeny drogy, nicméně v místnosti se našla poloprázdná láhev od alkoholu.

Mike Shinoda poté jeho smrt potvrdil na svém twitterovém účtu. O příčinách sebevraždy se vedou rozsáhlé debaty, nicméně sám Chester se netajil tím, že trpěl těžkými depresemi, které mohly být ještě zesíleny poté, co se 18. května 2017 oběsil zpěvák americké rockové skupiny Soundgarden Chris Cornell, který byl pro Chestera velkou inspirací, a také byli blízcí přátelé. Chestera to hodně zasáhlo.

Hovoří se také o tom, že vliv na jeho psychický stav mohly mít zážitky z jeho života, kdy v dětství byl sexuálně zneužíván, nebo také jeho drogová závislost v minulosti.

Mike Shinoda později řekl, že v průběhu nahrávání nového alba se mu Chester svěřil, že se nenachází zrovna v nejlepší psychické kondici, nicméně během posledních dnů členové kapely, ba dokonce ani rodina, nepozorovaly sebemenší náznaky depresivních nálad, či sklonů. Chester Bennington zemřel dne 20. července 2017, v den nedožitých 53. narozenin svého blízkého přítele Chrise Cornella. Pohřeb se konal 29. července 2017 v Kalifornii.

Zbylí členové kapely uspořádali 27. října 2017 koncert v kalifornském Hollywood Bowl na počest a oslavu života Chestera Benningtona.