Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmtu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány , nebo jsem jejich autorem

Švédské království, neboli Švédsko

Země která u většiny zřejmě vyvolává pocit zimy což je ale pravda pouze částečne. Ano, zhruba z 15 procent leží za polárním kruhem a nejnižší zaznamenaná teplota je -53°C. Ale pokud z opravdu chladného severu zamíříte do jižního Švédska a pro návštěvu si jako většina turistů zvolíte nekterý z letních měsíců, pak zde najdete mnohem příjemnější podnebí než byste možná očekávali a zejména v západní části nám nejbližší oblasti Skane pak i mnoho opravdu překrásných pláží vhodných i ke koupání.

Švédsko(oficiálně Švédské království), v místní řeči Sverige, je jedním ze severských států na Skandinávském poloostrově v severní Evropě.

Švédsko hraničí na západě s Norském, na východě s Finskem a na jihu je spojeno s Dánskem unikátním mostem-tunelem přes průliv Öresund.

Švédsko má největší počet obyvatel ze severských zemí a je třetí největší zemí Evropské unie, pokud jde o rozlohu. Západní hranici s Norskem tvoří Skandinávské pohoří. S Dánskem na jihu je Švédsko spojeno silničním a železničním mostem. Celkový počet obyvatel je zhruba 9,6 milionu, přičemž hustota osídlení je nízká (20 obyvatel na km2). Nejdůležitějšími odvětvími švédského hospodářství byly v roce 2015 veřejná správa, obrana, vzdělávání, zdravotní a sociální péče (24,0 %), průmysl (20,1 %) a velkoobchod a maloobchod, doprava a ubytovací a stravovací služby (17,0 %).

Hlavními vývozními trhy Švédska jsou Norsko, Německo a Spojené státy. Švédsko nejvíce dováží z Německa, Norska a Nizozemska.

Základní fakta o krajině
Hlavní město Stockholm
Rozloha 449 964 km2
Počet obyvatel více jak 10 000 000
Úřední jazyk švédština
Politický systém Parlamentní konstituční monarchie
Vstup do EU 1. ledna 1995
Měna švédská koruna(SEK)
Náboženství křesťanství

Objednejte si zájezd

Vyberte si zájezd
Zadejte počet osob
Chcete průvodce?

Zdroj článku: zde