Fauna

  1. Kladivoun
  2. Tento pandorský býložravec má hrozivý, blýskavě zářivý vzhled, který má svým tvarem připomínat býka. Jim měl u tohoto tvora velmi specifický cíl. Věděl, že chce masu kostí vepředu, neboť tento tvor si měl klestit cestu lesem.

  3. Thanator
  4. Pro každého jednotlivého umělce bylo velkou výzvou dostat možnost vytvořit či dokončit kteroukoliv z postav, strojů či krajiny. Vytvořit celý svět Avatara trvalo několik let a všichni pracovali celý den, aby celý systém vypracovali do detailu. Nicméně, všichni se shodli na tom, že thanor byl více než cokoliv jiného nepochybně „Jimovým dítětem“ Tento tvor ovládal a řídil celý vývoj od začátku do konce.

    Má jít o nejděsivějšího z pandorských predátorů pohybujících se po zemi. Černý panter se šesti končetinami, o velikosti nákladního automobilu s přívěsem, s obrněnou hlavou, hrozivým ocasem a masivní, roztažitelnou a pevnou čelistí se čtvrtmetrovými zuby.

    Tento tvor mě ze všech ostatních zaujal asi nejvíce, jeho mohutné lesklé černé tělo se podobá šelmám, které žijí u nás. Jeho povaha je velice dominantní, ale jak se z filmu dozvídáme, i v mezních situacích dokáže pomoci ostatním, což může částečně poukazovat i na to, že i ti největší predátoři mohou mít strach.

  5. Koňour
  6. Tento tvor je velmi podobný hřebci, avšak se v hodně věcech odlišuje. Koňour má šest nohou, je křížený s dinosaurem, má žluté oči, kostnatou hřívu a žádnou srst. Stejně jako všechna ostatní zvířata na Pandoře i koňour dýchá pouze hrdlem. Díky jeho šesti nohám dokáže běžet až 95 km/h.