Flóra

Příroda, kterou dokázal Jim Cameron vytvořit je neuvěřitelně propracovaná do nejmenšího detailu a to nejen z hlediska uměleckého, ale i její propojení mezi jednotlivými rostlinami, které tvoří jednu obrovskou síť

  1. Bioluminiscence
  2. V průběhu dvaceti let strávil James Cameron čistě kvůli potěšení z bádání mnoho času putováním v hloubkách světových oceánů. Byl přímím svědkem nesčetného hemžení různých forem bioluminiscenčního života. Tyto vize vložil James Cameron přímo do svého scénáře.

    Tyto úkazy můžeme vidět ve filmu hlavně během noční planety, kdy se hlavní postava prochází přírodou a vlastně téměř všeho čeho se dotkne (rostliny reagující na tlak, světelné kruhy pod nohama, svítící voda), vyzařuje světlo neboli bioluminiscence.

  3. Létající hory
  4. Snímek těchto hor byl natočen mladým návrhářem Steveaem Messingem, který se po slovech Jima Camerona „dejte mi více skal“ rozhodl opustit produkci na dva týdny a odletěl do Číny. Tam z horkovzdušného balónu pořídil obrazy krasových skalních útvarů v oblasti Guilin. (viz. obrázek níže)