Největší města Ameriky

Severní amerika

  1. New York
  2. Los Angels
  3. Chicago

NeW York

York

New York, často přezdíván jako Big Apple, je považován za hlavní město kultury, obchodu, módy, umění a nákupů, a to nejen pro Spojené státy. Díky své rozloze 789 km2 je nejlidnatějším městem Spojených států. Na ploše New Yorku se nachází více než 5600 mrakodrapů a téměř 50 z nich přesahuje výšku 200 metrů. V celém New Yorku žije více než 8 milionů obyvatel New York je domovem Macy´s - největšího obchodního domu na světě. Nachází se zde sídlo OSN.

Los Angels

Los Angeles leží na západní straně státu Kalifornie, na pobřeží Tichého oceánu, díky čemuž disponuje kilometry dlouhými plážemi. Kdo chce poznat skutečnou duši města, měl by navštívit především Venice Beach, těsně přiléhající k nejznámější Santa Monica Beach. Právě zde se střetávají pravé tváře L.A.. A to v podobě milionových sídel ze skla a betonu lemujících úzký chodníček podél pláže z pravé strany, a obyvatel ze všech možných koutů světa, kteří žijí na pláži ve starých dodávkách a prodávají vše od korálků, drog i falešných tetování, na straně levé. Protože přesně takové Los Angeles je.

Chicago

„Windy City“ se přezdívá severoamerickému Chicagu proto, že tu často fouká od Michiganského jezera. Právě na jeho břehu vyrostlo dnes třetí nejlidnatější město Spojených států amerických. V celé metropolitní oblasti Chicaga žije takřka deset miliónů obyvatel.


Jižní Amerika

  1. Brasilia
  2. Bogota
  3. Bueno Aires

Brasilia

Brasília je hlavní město Brazílie. Leží hluboko ve vnitrozemí, asi 1000 km severozápadně od Ria de Janeiro. Ve městě a jeho okolní aglomeraci (tzn. ve Federálním distriktu) žilo v roce 2016 více než 3 miliony osob.

Bogota

Město se nachází v pohoří And (rozkládají se a tvoří východní hranici města) ve výšce zhruba 2 600 m n. m. V 90. letech bylo známo vysokou mírou zločinnosti, avšak díky investicím do bezpečnosti se situace zlepšila. Jeho centrum tvoří jak historické budovy, tak i moderní kancelářské mrakodrapy a významné mnohaproudové silnice s estakádami.

Bueno Aires

Buenos Aires je hlavní a s necelými 2,9 miliony obyvatel zároveň i nejlidnatější město Argentiny. Celá aglomerace, tzv. Gran Buenos Aires, pak čítá na zhruba 13 milionů obyvatel. Město má rozlohu 203 km² a rozkládá se na středovýchodě státu na břehu Río de la Plata.