Novinky


Preference Spotřebitelů

Autor: Johanna Kovaczicz

Internetové recenze se staly natolik populárními, že před koupí každého telefonu, tabletu nebo dalšího dílu do kompletní smart výbavy dnešní doby, je prvním impulsem prohledání všech koutů internetu. O tomto trendu vypovídá i průzkum společnosti Seznam.cz, který o recenzích hovoří jasně – jsou naprosto klíčové. Recenze před nákupem elektroniky hledá drtivá většina lidí. Mezi hlavní portály, které ovlivnují nakupování spotřebitelů v oblasti smartphonů patří: žive.cz, mobilmania.cz, svetandroida.cz. Recenze před nákupem v těchto kategoriích hledá 76,8 % nakupujících. Z tohoto podílu se jimi nechá ovlivnit závratných 96,8 %. A má to pádný důvod – z recenzí se člověk dozví, jak zařízení pracuje v běžném provozu a také různé nedokonalosti, se kterými se výrobci chlubí neradi.Mezi hledači a nakupovači elektronických zařízení dominují muži, kteří představují hodnotu 80 %, a nákupy téměř nikdy nejsou spontánního rázu, nýbrž stojí na právě zmiňovaných recenzích.

{Zdroj}


YouTube Music chce zadupat do země hudební rádia

Autor: Jakub Čížek

Google poslední rok proměňuje svůj YouTube. Loni představil službu Music Key a před pár týdny pak Red – YouTube bez reklam za měsíční paušál. Nyní se Google vrátil opět k hudbě a připravil novou hudební aplikaci pro iOS a Android YouTube Music. Jedná se vlastně o přepracovaný Music Key.

{Zdroj}


Exynos 8 Octa: Samsung představil výkonné „srdce“ budoucích smartphonů

Autor: Jirka Pernica

Vývoj mobilních procesorů jde neustále kupředu. Jedna z firem, která do svých telefonů vyrábí vlastní procesory – Samsung, představila horkou novinku, jež bude „srdcem“ budoucí vlajkové lodě této společnosti. Procesor nese název Exynos 8 Octa 8890 a je vyroben 14nm technologií. Co se týče struktury chipsetu, je tvořen čtyřmi 64bitovými jádry s architekturou ARMv8 a čtyřmi jádry Cortex-A53. V porovnání se starším Exynos procesorem, a sice Exynos 7 Octa 7420, který pohání např. dvojici telefonů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, se v případě nového procesoru jedná o 30% nárůst výkonu při 10% snížení energetické náročnosti. Chipset podporuje LTE Cat 12/13, díky čemuž zvládá přenášet data rychlostí až do 600 Mbps (download) a 150 Mbps (upload). Nový procesor se má dostat do masové výroby již koncem tohoto roku. První telefon, který by měl být tímto procesorem poháněn, je chystaný Samsung Galaxy S7, jehož představení je předpokládáno na únor následujícího roku. samsung

{Zdroj}

Tipy a rady


Jak vyzrát na hromadnou dopravu v telefonu?

Autor: Jan Dolejš

Cestování za prací, výlety či prostě jen tak skrze hromadnou dopravu známe všichni. Stejně tak situace, kdy nevíme, na jaký autobus či vlak nastoupit, kdy jede apod. Pojďme si dnes ukázat několik tipů, jak nám chytrý telefon pomůže s hromadnou dopravou.

Jak nám chytrý telefon pomůže s hromadnou dopravou?

Pojďme si nejprve položit otázku, proč bychom vlastně měli telefon v těchto situacích potřebovat. Odpověď je velmi snadná – nikdo v hlavně nenosíme databázi dopravních spojení, ne vždy jsou takové údaje dostupné (stržená tabulka na zastávce adpo.) a hlavně kolikrát ani nevíme, kudy se na zastávku vydat. Telefon nám tedy může pomoci: vyhledat spoj a zobrazit jeho čas, trasu, zastávky apod.

- dovést na zastávku a další spoje
- prozradit zpoždění
- zarezervovat či koupit jízdenku

Jízdní řády – neocenitelný pomocník

Největší využití rozhodně najdou jízdní řády, které máme díky telefonu ihned po ruce. Nejedná se přitom o klasické papírové jízdní řády, které by snad byly jen uloženy do elektronické podoby. Jedná se o šikovné aplikace, do kterých stačí zadat místo odjezdu, příjezdu a čas. O zbytek se postarají. Přesně vám prozradí, na kterou linku máte nasednout, přesný čas odjezdu i příjezdu, počet zastávek a dokonce i zpoždění.

Google Maps a jízdní řády

Velkou výhodou Google Map, které má většina telefonů již předinstalované, je rovněž podpora hromadné dopravy. Google Mapy sice nemají tak rozsáhlé možnosti jako zmiňované nástroje a rovněž potřebují internetové připojení, mají ale jednu obrovskou výhodu. Dokážou vás odnavigovat k samotné zastávce. To se hodí v případě, že jste na neznámém místě a nemáte vůbec tušení, jakým směrem se k zastávce vydat. Navigace pomocí městské hromadné dopravy se nachází přímo při výběru navigování, kde lze navolit auto, hromadná doprava či pěšky. SMS jízdenka – pomocník při nákupu jízdenky MHD Poslední, ale o to více užitečný nástroj. SMS jízdenka vám pomůže v případě, že se ocitnete ve větším městě bez jízdenky a nechce se vám hledat automaty či jiná prodejní místa. Jednoduše v prostředí programu zvolíte město, druh jízdenky a o zbytek se postará aplikace. Hlídá za vás dokonce i čas, po který je jízdenka platná.

Závěr

Po dnešním díle již každý ví, jak se vyznat v hromadné dopravě a jak mu může telefon pomoci. Za týden si povíme něco o displeji – technologiích, chování k němu či třeba vlivu na baterii.

{Zdroj}


„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“