Hlavní strana


Historie klubu

Oddíl stolního tenisu vystupuje od soutěžního ročníku 2004-2005 pod hlavičkou Table Tennis Club (z angl. stolnětenisový klub) Znojmo. Od téhož ročníku je také A-tým mužů účastníkem čtvrté nejvyšší domácí soutěže – 3.ligy. V jejím konečném hodnocení navíc rok od roku stoupá, a tak zatímco premiérovém ročníku 2004-2005 skončil znojemský tým na konečném šesté místě, sloňském roce už patřili Znojemští mezi absolutní špičku, což potvrdili skvělým druhým místem.

V kádru znojemského týmu pěti sezón vystřídala celá řada vynikajících hráčů. Tým založený na domácích odchovancích Miroslavu Ondrovčákovi a Stanislavu Jelínkovi je průběžně doplňován o posily z bližšího či vzdálenějšího okolí. Zatím nejvýraznější osobností znojemského účinkování ligovém stolním tenisu byl Lukáš Svoboda, který během čtyř sezóně,
v které ve Znojmě působil, pomohl stabilizovat znojemský tým konkurenci tradičních stolnětenisových oddílů jako plnohodnotného účastníka 3.ligy.

Loňském roce navíc korunoval své snažení vítězstvím individuálním hodnocení hráčů. Před minulou sezónou se však rozhodl změnit působiště a odešel do konkurenčního Tišnova, se kterým se mu podařilo postoupit do 2.ligy. Největší posilou znojemského týmu před nadcházející sezónou měl být slovenský legionář Peter Mada, jenž má za sebou druholigová angažmá   v Plzni, Mladé Boleslavi či Havířově, na Slovensku okusil dresu Ružomberku dokonce tamní extraligu.

© David Musil 2013