Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II, všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

BLACKPINK

Blackpink je jihokorejská pěvecká skupina vytvořena společností YG Entertainment skládající se ze čtyř dívek, jejichž jména jsou Jisoo, Jennie, Rosé a Lisa.

Oficiální debut skupiny se uskutečnil v srpnu roku 2016 s albem SQUARE ONE. Písně z tohoto alba vyšplhaly na nejvyšší příčky hudebních žebříčků v Jižní Koreji a vynesly skupině vůbec první umístění na prestižním žebříčku Billboard v kategorii World Digital Songs. Skupina ihned dosáhla mimořádného úspěchu a byla oceněna několika významnými cenami, včetně New Artist of the Year na 31. ročníku Golden Disc Awards a 26. ročníku Seoul Music Awards.

Blackpink je jedním z nejvýraznějších fenoménů současnosti. Dívky získaly se svými alby úspěchy po celém světě. Jejich písně se staly hity a objevují se na hudebních žebříčcích po celém světě. V roce 2018 se Blackpink umístily na žebříčcích Billboard Hot 100 a Billboard 200, se svou písní „DDU–DU DDU–DU“ dosáhly na 55. příčku a jejich mini–album SQUARE UP se umístilo na 40. místě. Videoklip k písni „DDU–DU DDU–DU“ se v době svého vydání stal videoklipem s nejvyšším počtem zhlédnutí za 24 hodin a v lednu roku 2019 se stal skupinovým k–popovým videoklipem s nejvyšším počtem zhlédnutí na Youtube. V roce 2019 samy sebe překonaly, když se jejich druhé mini-album Kill This Love ocitlo na 41. místě a titulní píseň stejného jména dokonce na 24. místě. V září 2020 dosáhl oficiální videoklip této písně 1 miliardy zhlédnutí.

Odkaz na oficiální stránky naleznete zde.

Zdroje informací a obrázků:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Blackpink

http://www.blackpink.cz/

https://api.time.com/wp-content/uploads/2019/11/social-blackpink-time-100-next.jpg