Osobní život Jaromíra Jágra

Narodil se 15. února 1972 v Kladně a vyrůstal na statku v nedaleké obci Hnidousy. Je soustředěný, vytrvalý, originální, ale občas vznětlivý, zkrátka typický Vodnář. Když se narodil, vážil 5,05 kilogramu a měřil 55 centimetrů. Jako miminko ho maminka Anna vozila v kočárku na Řípu a vždyckyk němu ještě přidávala konev vody, aby ho mohla kdykoli umýt a přebalit. Bruslit začal s tátou Jaromírem v pěti letech na rybníku zvaném Čabárna, mezi druhou a třetí třídou už hrál se šesťáky za PZ Kladno a Spartě nasázel dvanáct gólů. Na důsledném pěstování jeho silné vůle a cílevědomosti má nespornou zásluhu otec, přesto ho Jágr za vzor ideálního partnera nepovažuje.

V dětství jezdil na prázdniny za svým dědečkem do Nezdic. Zde se také rozvíjely začátky jeho sportovní kariéry. Ráno brzy vstával a chodil se svým dědečkem trénovat hokej na lední plochu. V Kladně začal studovat Střední průmyslovou školu stavební, studium však kvůli tréninkům nedokončil. V roce 2002 si doplnil vzdělání získáním maturity na Soukromém středním učilišti hotelového provozu.

Do svých třiceti let byl známý svým sázením v kasinech.

Jágr je pravoslavným křesťanem, pravidelně se modlí, čte Bibli a účastní se liturgie. Již v roce 1999 v rozhovoru pro slovenský deník SME přiznal, že je věřící, stoprocentně věřící. O dva roky později ho pokřtil tehdejší pražský pravoslavný arcibiskup. Jednu dobu jsem vycítil, že to potřebuju, řekla mi to intuice. A taky jsem potkal lidi, které jsem asi potkat měl, a tak jsem skončil u pravoslaví. Už neřeším, jestli to tak mělo být, nebo ne.

Během svého působení ve Washingtonu na téma víry odpověděl, co je na víře to nejkrásnější? To, že víru nemůžeš očurat, protože ti nikdo nezaručí, jak to opravdu je. Kdyby lidem někdo řekl, když budete hodní, tak se najisto dostanete někam, kde je to strašně skvělý a dal jim jasný důkaz, tak ty lidi, jak jsou vyčuraní, by se chovali hezky jen proto, aby se měli někde ještě líp. A nebyla by v tom pravdivá touha dělat dobrý věci. Ale právě tím, že nevíš a stejně se snažíš být dobrý, v tom je ta cena. Nejistota, to je na té víře vlastně to nejzajímavější. Díky ní se někam dál dostanou jen ty opravdu dobrý duše.

V rozhovoru pro deník Sport v září roku 2010 na dotaz, v čem ho pobyt v Rusku nejvíce změnil, řekl asi nejvíc v postoji k církvi a víře. Vždycky jsem byl silně věřící, ale u nás v Česku, když někdo řekl, že věří, tak si druzí klepali na čelo. Tady se za to nestydím, to je největší změna. A cítím, že tohle jsem já. Obava z toho, že se mi někdo bude smát, ve mně už není. Ztratil jsem ostych říkat názory na tyto věci. Tady v Rusku se za to nikdo nestydí. Je to spíš naopak, když je někdo nevěřící, tak se ostatní diví.

Je svobodný a bezdětný. Dříve chodil s Ivou Kubelkovou, Nicol Lenertovou, Andreou Verešovou a Innou Puhajkovou. Od roku 2015 je jeho partnerkou modelka Veronika Kopřivová