Vítejte na mém webu!

Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II, všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem

Proč právě Zlín?

Vzhledem k tomu, že jsem se ve Zlíně narodila, žila 20 let a plánuji žít minimálně dalších 20, rozhodla jsem se, že tento web bude věnovám právě mému městu. Zlín je město, postavené obuvnickou firmou Baťa podle amerického vzoru, město s ojedinělým souborem funkcionalistické architektury. Máme zde mrakodrap s kanceláří ve výtahu, muzeum bot a botiček všech typů z nejrůznějších dob i koutů světa, renesanční zámek a navíc ještě skvělou zoologickou zahradu.

Obrázek, který v dolní části stránky vidíte je znak města Zlín. Znak tvoří modrý štít, na něm na zeleném trávníku stojí zlatá roubená věž s otevřenými vraty, se dvěma okny v dolním a čtyřmi v horním patře, a s valbovou, šikmou mřížovanou střechou s  prolomeným hřebenem, takže vrcholí dvěma hroty s křížky. Nad střechou je rovněž zlatá osmicípá hvězda šternberská. Originál návrhu znaku je uložen ve Státním okresním archívu Zlín.