Rostliny snadno 2, s.r.o.

O rostlinách

Květiny

Počet v kategorii: 3

Orchidei

Barva květů: fialová, oranžová, žlutá, bílá Popis: Orchidei je pokojová rostlina, která má fialovou, žlutou, modrou a celou řadu dalších barev a barevných kombinací. Zalévat by se měla 1x týdně v době od března do října a 1x za čtrnáct dní v době od listopadu do února. Doporučujeme zalévat nebo ponořit do vody smíchané s hnojivem.

Muškát

Barva květů: bílá, červená, růžová, fialová Popis: Muškát je květina vhodná do květináčů, které můžou být na balkoně, okně nebo i na chodbě. Její květy mají různé barvy. Nejvíce oblíbenou barvou je podle nás červená, která by neměla chybět žádnému pěstiteli muškátů.

Chryzantéma

Barva květů: bílá, červená, žlutá, oranžová Popis: Chryzantéma je velmi oblíbená, protože nám na podzim jako jedna z posledních kvetoucích rostlin zkrášluje zahradu. Má velké množství barev, může být i vícebarevná. Vyžaduje místo, kde bude dostatek slunce. Pokud ji chcete dát do květináče, je dobré ji vyrýt zhruba začátkem října.

Stromy

Počet v kategorii: 3

Třešeň

Barva plodů: rudě červená Popis: Třešeň je ovocný strom vhodný snad do každé zahrady, který je vhodné zasadit na podzim nebo na jaře. Je velmi citlivá na mráz. Jako každý strom může být napadena různými chorobami a škůdci. Její plody dozrávají koncem června a jsou velmi chutné. Jsou vhodné jak k zavařování tak do buchet.

Ryngle

Barva plodů: žlutá, červená Popis: Ryngle je ovocný strom vysazovaný na podzim nebo na jaře. Má nejraději světlo a teplo. V jejích plodech je pecka a jsou celkově trošku tvrdší. Mohou se hned jíst, zavařovat nebo dávat do buchet.

Borovice

Barva plodů: hnědá Popis: Borovice je jehličnatý strom. Můžeme ji využít pro okrasu zahrady, případně jako vánoční stromeček nebo jako dřevo na topení. Její větve jsou obsypány dlouhými jehličkami a rostou na ní šišky.

Keře

Počet v kategorii: 3

Rybíz

Barva plodů: černá, červená, bílá Popis: Rybíz je ovocný keř, který může být umístěný i v tmavých místech vaší zahrady. Sázíme buď na podzim nebo na jaře. Plody jsou vhodné ke konzumaci i tvorbě marmelád. Mají velké množství vitamínů.

Muchovník

Barva plodů: modrá Popis: Muchovník je keř, který má rád světlo, ale vadí mu přímé slunce. Jeho plody mají podobnou chuť jako borůvky. Sbírat je můžeme až jsou tmavě modré, což bývá začátkem léta. Můžeme je hned sníst, udělat z nich marmeládu nebo dát do koláče.

Borůvka kanadská

Barva plodů: modrá Popis: Borůvka kanadská je keř, který by měl být spíše na slunci a potrpí si na vláhu. Musí být zasázena do rašeliny, protože potřebuje kyselou půdu. Plody se sklízí zhruba v červnu až v červenci. Její plody jsou sladké a používají se například do ovocných knedlíků.
Facebook Twitter Google+
Copyright © 2017 Eliška Kočí