Nejznámější a nejnavštěvovanější řecké ostrovy

Korfu

Korfu se svou rozlohou 592 kilometrů čtverečních patří spíše k těm větším řeckým ostrovům (podobně jako Rhodos, Chios nebo Kefalonie). Hlavním městem je Kerkyra, kde se nachází i letiště. Ostrov Korfu je nejen plný zeleně a krásné přírody, ale také je tu mnoho zajímavých míst, která byste rozhodně neměli vynechat. Velmi vyhlášeným místem je Myší ostrov.

Je to malý ostrůvek ve tvaru lodě, nacházející se blízko letoviska Kanoni. Na Myší ostrov se můžete dostat lodí právě ze zmiňovaného letoviska Kanoni. Dalším zajímavým místem je Paleokastrica. Je to turistické středisko, o kterém se traduje, že je to nejkrásnější místo ostrova. Vodní sporty, procházky, koupání a památky, to je dovolená na Korfu.

Na Korfu najdete jak oblázkové pláže, tak pláže písčité. Naleznete tu odlehlé pláže, kde můžete být úplně sami a užívat odpočinku a zaslouženého klidu. Nebo také rušné pláže plné turistů, kde je o zábavu postaráno. Říká se, že nejkrásnější pláží celého ostrova je Sidari, kde můžete zkoumat jeskyňky a taky se tam nachází velmi známý Kanál lásky. K tomu se vztahuje i legenda, že žena, která se v kanálu vykoupe, získá srdce milovaného muže.

Rhodos

Rhodos je velmi oblíbený řecký ostrov. Dovolená zde, to jsou krásné pláže, přírodní památky a množství historických památek. K dispozici je široká nabídka letovisek a ubytovacích kapacit. Např. Ixia je jedno z největších letovisek s nádhernou pláží ideální pro windsurfing. Faliraki je vyhledávané letovisko na jihovýchodní straně Rhodosu a je pověstné dlouhou krásnou pláží.

Rhodos nabízí mnoho rozmanitých pláží, oblázkové, písečné, velké či menší. Severní strana ostrova je tvořená spíše oblázkovými plážemi, v západní části naleznete pláže obojího druhu (oblázkové i písčité).

Nejzajímavější pláže se nacházejí na jihovýchodní straně ostrova. Okouzlující jsou hlavně písečné zátoky s dunami a velmi pozvolným vstupem do vody. Pro surfaře je nejvhodnější pláž Prasonisi na jihu ostrova a letovisko Ixia.

Zakynthos

Ostrov Zakynthos je 11. v pořadí co se velikosti řeckých ostrovů týče. Ostrov je tvořen jak nížinami, tak pohořími. Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Zakynthos. Jako ve většině letovisek, i v hlavním městě většina lidí žije cestovním ruchem. Město je rušné, podobně jako hlavní město ostrova Kos nebo letovisko Hammamet v Tunisku, je tvořeno mnoha obchody se suvenýry, restauracemi, hotely, ale i sportovištěmi.

Pláže na Zakynthosu jsou opravdu vyhlášené svou čistou, krásně modrou vodou, nepřeháním. Krásná příroda, kterou můžete při plavání pozorovat tomu dodává to pravé. Turisté sem za mořem jezdí v měsících květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, kde teplota vody dosahuje až 26 stupňů Celsia. Více informací o teplotě moře v Řecku.

Zakynthos je vyhlášen jako nejslunnější ostrov v celém okolí, kdy léta jsou teplá a slunná a v zimě prší. Díky vlhkému prostředí se úrodě na ostrově daří, nejčastější jsou olivy (k tomu se váže i řecký olivový olej), citrusy nebo mandle. Raritou Zakynthosu jsou Zantské rozinky, které se zde pěstují a jsou pojmenovány právě podle názvu ostrova.

Santorini

Ostrov Santorini patří k menším řeckým ostrovům, jeho rozloha činí 80 kilometrů čtverečních. Vulkanická činnost se nejvíce projevila na ostrůvcích Palea Kameni a Nea Kameni. Ale celý ostrov Santorini v podstatě vznikl na základě vulkanické činnosti, čehož si všimnete, už když tam přijedete.

Dovolená na Santorini nabízí neskutečné množství aktivit, ze kterých si můžete vybrat to, co vás baví nejvíce. Jsou tam místa, která jsou klidná a tichá, ale i místa, kde to žije. Mnoho turistů připlouvá na Santorini z Kréty lodí na jednodenní výlet, kdy půlku dne stráví na plážích a tu druhou se jdou podívat na kráter. Ten je na ostrově opravdovou raritou a turisticky velmi vyhledávaným místem. Dále určitě nezapomeňte navštívit hlavní město ostrova Fira, kde je vždy o zábavu postaráno, taverny, obchody, suvenýry, zkrátka klasika.

Pláže na Santorini jsou vskutku vyhlášené a pestré. Ať už hledáte klidnou pláž, kde najdete soukromí, nebo pláž obsetou tavernami, na Santorini najdete to pravé. Některé pláže jsou pojmenovány podle barvy kamenů či písku, jako například White beach (Bílá pláž) a Red beach (červená pláž).


Některé další ostrovy: