„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“ Jana Hýblová

Nový Zéland

Nový Zéland je nádherná země, která se vyvíjela izolovaně od zbytku světa, proto má výjmečnou flóru a faunu. Jeho příroda ještě není zdevastovaná těžbou a "betonovými džuglemi" jako je tomu například v Americe. 90 % místních druhů rostlin a hmyzu se nevyskytuje nikde jinde na světě. Ostrovy neobýval do příchodu Maorů žádný savec. Na vrcholu potravního řetězce stáli ptáci. Tito ptáci v důsledku neexistence nepřítele zlenivěli, postupně přestali létat a dosahovali značných rozměrů. Nejznámějšími živočichy jsou například nelétavý pták kiwi, horský papoušek kea nebo ještěrka hatérie novozélandská (tuatara), která pochází z doby před 260 miliony lety. V okolním moři žijí lachtani, velryby, delfíni a tučňáci. Na rozdíl od Austrálie na Novém Zélandu nežijí vůbec žádní hadi.

Na Novém Zéladnu lze zakusit i původní maorskou kulturu. Během návštěvy byste měli určitě ochutnat tradiční maorské jídlo hangi a poznat maory zblízka. Rázem se ocitnete jako v jiném světě. :)

Návštěva Nového Zélandu pro Vás bude celoživotním nezapomenutelným zážitkem a budete se tam rádi vracet.

Zdroj: http://konvalinka.borec.cz/04newzea/onz.htm