Králíčí hop

Jak naučit králíčka skákat králičí hop?


Jak naučit králíčka skákat přes překážky? Velmi snadno. Pokud chcete, aby Váš králíček zvládl populární sport „králičí hop“, což je skákání přes překážky, budete potřebovat zejména:
postroj s delším vodítkem (aby měl králíček dostatek prostoru pro rozběhnutí a skok, doporučená délka vodítka je alespoň 2 až 3 metry), samozřejmě vhodné překážky – ty by se měly skládat z bočnic a variabilních tyčí. Pro začátek si ale můžete vystačit i s obyčejnou tyčkou nebo rovnou větvičkou položenou přes kameny. Před samotným výcvikem nechte králíčka přivyknout na postroj a s vodítkem pak zkuste i vycházku. Většina králíčků si na postroj zvykne bez problémů, ale samozřejmě existují i výjimky.

Králík zakrslý

Začátek tréninku králičího hopu


Trénink začněte na překážkách vysokých pouze kolem 5 centimetrů. Ty králíček zvládne bez problémů a začne snadněji skákat sám od sebe. Vhodné je postupně jich umístit více – s rozestupem za sebou. Výšku překážky zvedejte také postupně, přitom nezapomeňte zohlednit věk a velikost králíčka. Za každý skok králíčka pochvalte a odměňte nějakým zdravým pamlskem.

Už jste v Králičím hopu zkušení a chcete na závody?


Určitě myslete na to, že každý sport má svá pravidla a Králičí hop není výjimkou. Pro představu vám jich pár vypíchneme:

Králík zakrslý

Český svaz chovatelů, z.s., Klub Králičí hop (ČSCH-KKH).

Závodníci, kteří se chtějí zúčastnit oficiálních soutěží, musí být členem klubu ČSCH-KKH, výjimkou jsou pouze startující v lehké třídě rovinné dráhy a parkuru. Naproti tomu se člen ČSCH-KHK nesmí účastnit neoficiálních závodů. Závod pořádaný bez schválení klubem je označen za neoficiální.

Termínový kalendář akcí KKH 2021
Termín Název akce Místo konání odpovědný pořadatel
22.5.2021 Jubilejní výroční členská schůze
12.6.2021 Troubecký Skok Troubky u Přerova Jiří Svítil
26. - 27.5.2021 Grand Prix Štěpánov Petr David
14.8.2021 Mini Zdounky Zdounky Jiří Svítil
18.9.2021 Přerovský pohár Přerov Jiří Svítil
20.11.2021 Podzimní Zdounky Zdounky Jiří Svítil
27.11.2021 Skok do adventu Praha - Velká Chuchle Petra Molkupová


Akinu.cz [online]. [cit. 2021-03-12]. Dostupné z: https://www.akinu.cz/kralici-hop/.

Asan.cz - funkční eko-podestýlky pro Vaše mazlíčky [online]. [cit. 2021-03-12]. Dostupné z: https://www.asan.cz/clanky/jak-naucit-kralicka-skakat-kralici-hop-117 .

Klub Králičí Hop. Klub Králičí Hop [online]. [cit. 2021-03-12]. Dostupné z: https://kralicihop.eu/.