Zakrslý králík

Zakrslý králík


Zakrslí králíci patří k oblíbeným domácím mazlíčkům. Jsou to čistotná zvířátka, která můžete chovat v bytě. Péče o ně není tak náročná jako například o psa. Přitom stejně jako pejsek umí i králíček opětovat svému majiteli náklonnost a je možné ho vychovat.
Králíci patří do řádu zajíců a třídy savců, řadíme je tedy mezi hlodavce. Rozdíl mezi hlodavci a králíky je především v utváření chrupu. Králíci mají celkem 4 řezáky v horní čelisti – dva velké vepředu a 2 malé vzadu. Zatímco hlodavci mají v horní čelisti pouze 2 velké řezáky. Králíci mají také kulovitý čelistní kloub, který jim umožňuje žvýkací pohyby do stran.


Milý, tichý a čistotný společník


Hledáte-li do domácnosti milého a přítulného zvířecího společníka, pak je zakrslý králík dobrou volbou. Králík je společenské zvíře, který vám bude projevovat lásku například tím, že vám bude olizovat ruku. Králíčka lze naučit přiběhnout na zavolání, rád se přijde pomazlit. Přitom nevyžaduje téměř žádnou péči. Spokojí se s dostatkem sena, vody a základního krmiva, které mu stačí podávat ráno a večer, ideálně v pravidelnou dobu. Králík je aktivní především v podním odpoledni, večer a ráno. Přes den má rád klid a rád si zdřímne. Králíček se dožívá 5 až 10let.

Základní vybavení pro chov králíčka:Jak chovat zakrslého králíka. Pet Center RADY a TIPY [online]. [cit. 2021-03-12]. Dostupné z: https://blog.petcenter.cz/zakrsly-kralik/.

Králíci, zakrslý králík. Chovatelské potřeby, krmivo pro psy, kočky, hlodavce [online]. Copyright © 2019 [cit. 2021-03-12]. Dostupné z:https://www.zooo.cz/kralici/.