Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II, všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Lázně v Budapešti

Na této stánce naleznete pár vybraných lázní v Budapešti, které jsou dle mého úsudku a zkušenosti ty nejzajímavější a stojí za to je navštivit.

Lázně v Budapešti a ostatně v celém Maďarsku jsou vyhlášené, a to nejen u místních, ale také u zástupů turistů. Někteří z nich sem přijíždí primárně právě proto, aby se věnovali relaxování ve vodách termálních pramenů. Pod Budapeští leží geologický zlom, který má na svědomí, že lze v tomto městě napočítat přes 120 termálních pramenů zásobujících okolo 30 lázeňských komplexů. Celkovým objem termální vody vytlačené na povrch těmito prameny dosahuje úctyhodných 70 milionů litrů vody každý den, přičemž ten nejteplejší má teplotu sahající až k hranici 77 stupňů celsia.

Víze informací naleznete zde

Zdroje

Průvodce-Budapešť. (2012). Budapešť-lázně. Dostupné z: http://www.pruvodce-budapest.cz/lazne.html [cit. ke dni 12. 1. 2021]