Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Bradavice

Škola čar a kouzel v Bradavicích (originál v angličtině Hogwarts) je fiktivní škola z knižní a filmové ságy o Harrym Potterovi.

Velkolepý hrad Bradavice se rozléhá nad jezerem ve Skotské vysočině (přesná poloha hradu je nejasná kvůli skrývání před mudlovským světem). Škola byla před více než tisíci lety založena čtyřmi největšími čaroději a čarodějkami tehdejší doby. Byl to Godrick Nebelvír, Salazar Zmijozel, Rowena z Havraspáru a Helga z Mrzimoru. Kvůli pozdějším neshodám Salazar Zmijozel školu opustil a zanechal v ní Tajemnou komnatu s baziliškem.

Do školy se všichni žáci dostávají speciálním spěšným vlakem 1. září z nádraží Kings‘s Cross z nástupiště 9 a 3/4 vždy v 11 hodin. Žáci přijíždí vlakem do Prasinek, odkud se dostávají v loďkách či kočárech tažených testrálami do hradu. Ve škole se žáci dělí do čtyř kolejí, kde mají své společenské místnosti, pokoje a umývárny. Školní rok trvá od 1. září do 30. června. Na Vánoce jezdí většina žáků domů.

Kolem Bradavic se rozprostírají rozsáhlé louky, Černé jezero a Zapovězený les, kam žáci nesmějí chodit. Několikrát ročně se pro studenty vyšších ročníků pořádá výlet do blízké vesnice Prasinky, která je jednou z posledních čistě kouzelnických vesnic ve Velké Británii.

Filmy o Harry Potterovi zde.