La Sagrada Familia

„La Sagrada Familia“ Překrásná La Sagrada Família (v překladu Svatá rodina) je asi první věc, která se nám vybaví, pokud řekne někdo jméno Antonio Gaudí. Tato neogotická katedrála je jedním ze symbolů Barcelony a zcela určitě také vrcholem Gaudího tvorby. Představuje jedno z jeho nejvýznačnějších děl. Právem jde o vůbec nejnavštěvovanější památku v celém Španělsku, která je jedním ze skvostů kulturního dědictví UNESCO.

Přestože stavba ještě není dokončena (a to se staví přes 100 let!) a tudíž krásu jejího panoramatu trošku hatí nevzhledné jeřáby, její originalita a majestátnost bere dech. Jejích 18 věží je bohatě zdobeno různými ornamenty, oblouky a výběžky. Celá stavba pak na pozorovatele působí jako neobyčejně nádherná architektonicky unikátní katedrála, která nemá s realitou všedních dní nic společného, ale která naopak pochází až z pohádkového světa. Vstup do Sagrada Familia stojí okolo 10 euro.

Uvnitř si můžete prohlédnout nejen neobvyklé vlnité a hrbolaté stropy, ale také pestrobarevné skleněné vitráže v oknech hrající všelijakými barvami duhy. Můžete také vyjet nahoru a prohlédnout si celou stavbu z ptačí perspektivy, na druhou stranu počítejte i s více než hodinovou frontou na výtah. Podle odhadů má být stavba dokončena zhruba okolo roku 2022, ovšem vzhledem k tomu, že datum dokončení bylo již několikrát posunuto, lze čekat, že si na finální verzi tohoto skvostu ještě počkáme.

Zdroj: http://www.mesto-barcelona.cz/, obrázek převzat z: http://www.documentarytube.com/articles/will-we-live-to-see-antoni-gaudi-s-masterpiece-the-sagrada-familia