Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i  grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Víteje!

Ráda bych Vás přivítala na mojí stránce, kde Vás provedu světem crossfitu. CrossFit dělám už více než rok a  je mým obrovským koníčkem. Doufám, že se díky mým stránkám dozvíte spoustu nových informací a  namotivuji Vás tento sport taktéž zkusit.

Crossfit je tedy, jak jsem výše naznačila sport. Pochází z  USA a  původně se zrodil z  klasických tréningů pro vojáky, policisty a  hasiče. Oficiálně se tomuto sportu dal podobu Greg Glassman, roku  2000 vytvořil webové stránky, které fungují do dnes (crossfit.com). Co to tedy ten crossfit je? Jedná se o  kombinaci prvků z  gymnastiky, atletiky, vzpírání, powerliftingu a  veslování, kterými se snažíme posilovat celé tělo. Záleží zde velmi na síle, rychlosti a  vytrvalosti. Hodiny crossfitu jsou vždy pod dohledem trenéra, který sestavý daný tréningový plán, a  většinou je skupinový.Klasický crossfitový tréning se skláda ze síly + procvičení techniky tzv. skills, ze samotného denního tréningu tzv. WOD - workout of the day, a  následného strečingu, který probíhá po většině cvičení.