O divadle

Ve dvou divadelních domech působí celkem tři divadelní soubory, které však spolupracují ve všech divadelních žánrech. Činoherní scéna, která byla moderně zrekonstruována v roce 1995, nabízí místa 340 divákům. V roce 2004 byla inscenací muzikálu Hair slavnostně otevřena Hudební scéna s 680 sedadly. Každou sezonu uvádíme 10 nových inscenací – 5 činoherních a 5 hudebních.
  • Divadlo vydává každoročně Ročenku MdB.
  • MDB má i letní scénu - Biskupský dvůr.

Hudební scéna

Moderní muzikálový sál, postavený v roce 2004 jako nejlépe technicky vybavený sál v Evropě. Scéna se věnuje provozování nejen soudobé muzikálové produkce, ale i velkoformátově pojatým činoherním inscenacím. Její provozování bylo zahájeno slavnou premiérou muzikálu Hair. Hudební scéna je výtečně navržený prostor s místy pro 680 diváků. Tato jedinečná budova získala 1. místo v soutěži o nejlepší stavbu Jihomoravského kraje, Stavbu roku 2004 a dále čestné uznání v soutěži o nejlepší investici roku TOP INVEST.

odkaz na oficiální stránky MDB

Oficiální logo MDB

Schéma hlediště

odkaz na schéma hlediště

Vedení a umělci

  • Petr Gazdík
  • Naďa Klímová
  • Zdenek Merta
odkaz - Umělci Hudební scény

Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.