TOUCHDOWNcz


„Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II.
Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.“

ČESKÉ TEAMY

Na české scéně působí celá řada kvalitních teamů. Pro představu jich vám tady několik představím. Seznam teamů můžete najít na stránce caaf.cz. Jedná se o stránky české asociace amerického fotbalu a najdete zde mnohem více, co se amerického fotbalu v ČR týče. Nejsou zde však všechny teamy, protože jako například Znojmo Knights se sice jedná o český team, který ale hraje rakouskou ligu amerického fotbalu, proto zde není uveden.

Znojmo Knights

Jedná se o team pocházející ze Znojma. Jak už jsem zmínil před nějákým časem přešli Knights po neschodách s čaaf do rakouské ligy. Přesto to se jedná o velmi kvalitní český team, který se nemalou mírou zasloužil o propagaci amerického fotbalu v ČR. Má velmi dobře zpracované sociální stránky jako je instagram a facebook, ovšem také má po Znojmě rozmístěných zpoustu billboardů a plakátů a jejich zápasy jsou ohromná show. Team je velmi dobře vedený a spolupracuje s celou řadou koučů (i ze zahraničí), což se pozitivně projevuje na výkonu hráčů. Zde je odkaz na webové stránky teamu.


Brno Alligators

Team pocházející z Brna. Jedná se o nejstarší team na Moravě a Slezku - byl založen v roce 1991. Team má za sebou spoustu úspěšných sezón napříkad v roce 2017 se stal vítězem Silverbowlu (druhé ligy amerického fotbalu). Aktuálně se team nachází v první lize (Bitters liga). Team spolupracuje i s americkýmy kouči a má v teamu i amerického hráče, což teamu pomáhá se rychleji zlepšovat. V minulé sezóně, tedy sezóna 2018, skončil team v první lize na 6. místě. Zde je odkaz na webové stránky teamu.


Prague Black Panthers

V současné době asi nejúspěšnější český team pocházející z Prahy. Team vznikl v roce 2012 spojením dvou pražských teamů Prague Panthers a Prague Black Hawks. Pro team má nejvyšší prioritu česká liga, ovšem v současnosti se sanží i o vítězství v jedné z nejprestižnějších lig Evropy a sice rakouské AFL, kde se jim do posud podařilo dostat nejdále do semifinále. Team se stal v roce 2018 vítězem první české ligy s bilancí 10 výher 0 proher (českou ligu vyhrál už po šesté v řadě). Zde je odkaz na webové stránky teamu.


Brno Amazons

Další brněnský team ovšem tentokrát s tím rozdílem, že se jedná o ryze ženský team. Jak je vidět, americký fotbal není pouze sportem pro muže, ale mohou ho hrát i ženy. V ČR existuje ženských teamů hned několik. Brno Amazons byl založen v roce 2013 a v prvním roce působení se věnoval pouze bezkontaktní verzi fotbalu, kde se hráčky naučily základní principy hry. Od roku 2014 se už team plně věnuje kontaktní verzy fotbalu a od roku 2015 je členem ČAAF. V současnosti má team na kontě již dvě vítězství první ženské ligy amerického fotbalu. Webové stránky teamu jsou v současné době bohužel nefunkční.