Zásady správného cvičení

Znáte pravidla správného cvičení?

Je nám jasné, že nemáte času nazbyt. V tom jsme na tom asi všichni stejně. Pokud však chcete mít tělo, jaké by se vám líbilo, bez pravidelného cvicení to vážne nepujde. Ale máme pro vás dobrou zprávu. Jestli nechcete do fitness centra ani do posilovny, nejezděte tam. Nyní si mužete zacvičit v klidu doma v obýváku. Stačit vám budou tři pulhodinky týdně. To přece zvládnete, ne? Proto ať už chcete zpevnit celé tělo, nebo jen zformovat některé problémové partie, řiďte se našimi radami ohledně cvičení, správné výživy a péče o sebe. Vyzkoušeli jsme je a víme, co spolu s pevnou vůlí zaručeně funguje.

1. Spalování tuku: Aerobní cvičení

Snažte se věnovat aerobnímu cvičení každý týden nejméně tri pulhodiny. Jestliže nemáte dostatek času, mužete spojit aerobní a posilovací trénink, například vložit pět minut aerobního cvičení (skákání přes švihadlo nebo běhu na místě) mezi posilovací série, nebo mužete po dnech střídat třeba cvičení s činkami nebo s míčem a aerobik. Jestliže raději cvičíte ve fitness centru, přihlaste se na hodiny hromadného aerobního cvičení. Pokaždé by však měla následovat alespoň krátká lekce posilování, a tu už zvládnete doma (s míčem).

2. Posílení mysli: Cvičební deník

Dávejte tělu neustále nové výzvy. Poridte si cvičební deník, abyste měla přehled o tom, jak jste pokročila. Což znamená, že na jednu stranu budete vedět, kdy si mužete pogratulovat, ale také, že nastal čas se do cvičení pořádně obout. Váš trénink by měl být každý týden o 10 až 20 procent náročnější. To muže znamenat více kol cviku, více opakování, vetší vzdálenosti, rychlejší tempo, delší čas u aerobního cvičení nebo o něco težší činky v posilovacím programu.

3. Posílení těla: Snadno každý den

Začněte už nyní s jednoduchým cvičením, které si mužete dopřát kdekoli a kdykoli. Nepotřebujete k tomu ani speciální nářadí. Takže – místo jízdy tramvají se raději projděte, nepoužívejte výtah a schody vždycky vyjděte pešky. Chcete-li mít úplne jasno, připevněte si k pásku malý krokomer a snažte se ujít 3000 kroku za den.

4. Tvarování určitých partií: Silový trénink

Naložte si aspoň jednou týdne posilovací trénink. Jestliže nemáte dostatek času nebo energie posilovat pravidelně, útočte na svá problémová místa nekompromisní jednorázovou dávkou cviku týdne. Tím, že budete partie formovat, svaly se smrští a budou vypadat menší. Čím víc svalové hmoty vybudujete, tím více se změní tvar vašeho těla a tím rychleji vám také začne metabolismus pomáhat dlouhodobě udržet nižší hmotnost.Další zásady pro hubnutí