Slon africký

Slon africký je savec z řádu chobotnatců. Je to největší suchozemský savec, který dorůstá výšky až 4 m. Slon africký se vyskytuje roztroušeně v  celé Africe jižně od Sahelu, ale v dřívějších dobách se prokazatelně vyskytoval v mnohem hojnějším počtu na celém kontinentu, i v severní Africe. Slony můžeme najít v deštných lesích, na savanách nebo a v horských oblastích. Sloni jsou poměrně přizpůsobiví – důležité je pro ně jen dostatek potravy a vody.

Organizace Great Elephant Census po nové důkladné analýze zjistila, že mezi lety 2007 a 2014 klesla populace slonů afrických zhruba o 30 %. Podrobný průzkum kontinentu, potvrzuje, že se v Afrických savanách pohybuje celkem 352 271 slonů, z toho 84 % z nich se nachází v chráněných územích. Stále je zabíjejí pytláci a jsou cílem organizací, jež obchodují se slonovinou. Na následky pytláctví ročně ubývá asi 8 % slonů.

Stupeň ohrožení podle IUCN

VyhynulýVyhynulý v příroděObecně ohroženýTéměř ohroženýMálo dotčený
EXEWCRENVUNTLC

Vědecká klasifikace
Říšeživočichové
Kmenstrunatci
Podkmenobratlovci
Třídasavci
Řádchobotnatci
Čeleďslonovití
Rodslon

Zdroje:

Wikipedia

Obrázek slona a Záhlaví

© 2020 Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.