O nás

Členové

Historie

Kapela vznikla v roce 2012, jenom proto, že se Martin nudil a řekl si, že založí punkrockovou skupinu, protože "proč ne ty vol*". Takže dal dohromady partu, se kterou násilně unesl Tomáše a Dominika, a kapela byla na světě. Zpočátku kapela coverovala Green Day a další punkrockový interprety, protože dneska prostě jinak punkrocková kapela začínat nemůže, a ne že ne. Pak je to prostě začalo nudit, že jo, takže začali skládat vlastní materiál a s tím i obehrávat místní kluby, kde bylo odměnou beztak jenom pivko a další alkáče se slevou 20% nebo tak nějak.

Po kratičké pauze (asi půl roku), kdy kapela nemohla koncertovat, vystoupili The Desperate Mind (tehdy ještě Dangers!) na charitativní akci You Dream, We Run se spoustou dalších neznámých interpretů. Bylo to krásný, mělo to náboj a vůbec to tak celkově od nich bylo hezký, ale byl to přesně ten koncert, kdy si zřejmě řekli že bez basy to stojí za Miloše Zemana. Proto Martin, Tomáš a Dominik dali dohromady další tým únosců, aby sehnali baskytaristu. Bohužel se tato akce nevydařila, protože se tento řečený tým ožral a na celou akci zapomněl. Tudíž sepsali, kluci jedni punkoví, inzerát "že by jako bylo fajn mít někoho kdo nejde slyšet, ale bude tam pro dobrej pocit všech ostatních". To bylo roku 2014. Na tento inzerát se jim ozval Dominik Zavadil, a z kapely, která si klidně mezi sebou mohla dávat švédskou trojku (protože byli 3, kdyby někdo nechápal), se stala kapela, která si mezi sebou mohla dávat partičku kvarteta(!).

The Desperate Mind pak koncertovali v Brně, objevili se v časopise Rock & Pop a tak dále. V srpnu ovšem došlo k výměně manželek, ehm, bubeníků, a Dominik byl nahrazen Wincem. Kapela pak spustila svoje turné po celé ČR, spolu s Reservoar Dogz, které začalo v říjnu 2014 a skončilo v březnu 2015, protože půlroční tour jsou prostě nejsupráčtější. Ještě v listopadu 2014 kapela stihla vydat svoje první EP (od punkrockový kapely prostě nemůžete jako debut čekat celý album, to prostě nejde) které se jmenuje "Symptoms of the Ignition", protože delší název už nikoho napadnout nemohl. O vydání opět psaly internetové verze místních hudebních plátků. V prosinci 2014 pak kapela vytvořila svůj vlastní undeground minifestival "Punk Rock X-Massacre", který dočasně nahradil brněnské vánoční trhy. Od března 2015 do srpna 2015 je pak kapela na "dovolené" (ve skutečnosti je to lež, jsou prostě líní koncertovat). V srpnu 2015 se z tý lenosti probrali, takže sedli na koňský povoz a odehráli koncerty v Praze a v Brně, jako předkapela hardcore kapely Eva a Vašek. Nějakým záhadným způsobem se jim taky podařilo nahrát svoje první album, Amassed Sickness. Inu co se nestalo, Amassed Sickness dostalo na největší světové internetové stránce, co se věnuje dechovce, se jménem Punknews.org 3,5 hvězdičky z 5 a k tomu lízátko. Kluci to oslavili. Nějak. Asi.

V roce 2016 vyrazil tento holubník na kolečkách na první evropskou tour, což tak nějak všechny potěšilo. V listopadu 2016 také vydali The Desperate Mind své druhé EP, s názvem "False Flag" (toto rozhodně není narážka na falešnou kartu Vency Klause) a začali se připravovat na svou druhou evropskou tour, která začne v lednu 2017 v Německu a pak bude dále pokračovat až do Anglie.

Zdroj: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/The_Desperate_Mind