Sladké recepty


Čokoládové pralinky

Potřebné igredience (cca 25ks)

Název ingredience Množství
hořká čokoláda 100g
bílá čokoláda 100g
mléčná čokoláda 100g
Na oříškovou náplň
vlašské ořechy 80g
piškoty 10ks
salko 30g

Rozpustíme si čokoládu v mikrovlce nebo na páře. Připravíme si silikonové formičky, které čokoládou vymažeme a dáme do ledničky ztuhnout.
Mezitím si připravíme náplně. Na první oříškovou rozmixujeme v vlašské ořechy spolu s piškoty, to vysypeme do misky, ve které k tomu přidáme salko.
Vše důkladně promícháme, aby nám vznikla hmota, která bude jemně lepivá. Vytáhneme ztuhlé formičky z ledničky a můžeme začít plnit.
Do každé formičky dáme náplň, tak aby nepřesehovalo nic přes okraj, abychom to mohli zalít rozpuštěnou čokoládou, která nám "uzavře" pralinku.
Takhto zalité formičky dáme opět do ledničky, aby nám ztuhla čokoláda. A až se tak stane můžeme pralinky vyndat z formiček a pak už jen mlsat :)

Čoko sušenky

Potřebné ingredience (cca 25ks)

Název ingredience Množství
hladká mouka 125g
kakao 25g
prášek do pečiva 5g
hořká čokoláda 125g
bílá čokoláda 100g
mléčná čokoláda 150g
máslo (pokojové teploty) 100g
cukr 80g
vejce 2ks
vanilkový cukr 13g

Předehřejeme si troubu asi na 190°C. Mouku, prášek do pečiva a kakao prosejeme do velké mísy. Hořkou čokoládu nalámeme na kousky a ty rozpusíme v mikrovlnce nebo v na páře.
Když budeme čekat až se čokoláda rozpustí, můžeme si na malé kousky nakrájet bílou a mléčnou čokoládu. Až se nám hořká čokoláda rozpustí necháme ji vychladnout.
Ručním mixérem vysšlěháme máslo s cukrem do nadýchané a světlé směsy, do které postupně po jednm zašleháme vejce a přidáme vanilkový cukr.
Do této směsy pomalu vmícháme stále ještě řídkou, rozehřátou, hořkou čokoládu a nakrájené kousky bílé a mléčné čokolády. Poté už stačí přidat jen mouku a důkladně promíchat.
A už je tu to poslední čajovou lžičkou dávámé těsto na připravené plechy s pečícím papírém. Ale pozor! Musí být se dvávat s dosatečnými mezerami, jelikož se sušenky malinko roztečou.
Pečeme přibližně 10 minut, pak necháme vychladnout a zpevnit na plechu. Dobrou chuť!

Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.