Tento web je vytvořen v rámci projektu do předmětu Informatika pro ekonomy II. Všechny použité textové i grafické prvky jsou buď řádně ocitovány, nebo jsem jejich autorem.

Vítejte na webu!

Co to jsou Bonagro fotky?

Bonagro fotky jsou web o podniku Bonagro, a. s.. Je určen pro fanoušky zemědělské techniky, kteří by rádi viděli aktuální fotky ze sezoních činností, které tento podnik provádí a sem tam se dozvěděli nějakou novinku, která se v podniku chystá.

O Bonagru

Bonagro je podnik v okresu Brno-venkov zabývající se zemědělskou prvovýrobou, který vznikl v roce 1994, Jeho základy tvořilo transformované zemědělské družstvo Šlapanice. V dalších letech se ke Šlapanicícm přidaly družstva: Tvarožná, Blažovice, Jiřikovice, Bedřichovice, Prace a Viničné Šumice.

Podnik hospodaří zhruba na 4000 ha v oblasti, kde se v roce 1805 odehrála slavná bitva Tří císařů, proto podnik musí volit šetrné metody k obhospodařování půdy, aby nebyla příliš narušená krajina a bojiště, tak zůstalo zachováno v co nejlepším stavu.

Od roku 1994 si tento zemědělský podnik drží velký vozový park, který čítá 27 kolových traktorů převážně značky John Deere, New Holland, Zetor a jeden pásový traktor Challenger, který slouží díky svému vysokému výkonu a pásovému podvozku jako hlavní prostředek zpracování půdy. Dále je ve vozovém parku také 7 mlátiček: 2 kombajny Claas Lexion, 5 kombajnů New Holland řady TX, CX a CR. K odvozu materiálů podnik využívá vlečky Annaburger, Bergmann, Joskin. Ke zpracování půdy slouží především stroje značky Horsch, Köckerling, které jsou agregované za traktorem Challenger, k setí jsou využity secí stroje značek Pötinger, Väderstad, Kinze.

V současné době podnik kromě investic do zemědělské techniky, také investuje do výstavby nových kravínů ve středisku Šlapanice a do dalšího rozvoje bioplynové elektrárny, která zásobuje energií část Šlapanic. Do dalších let je v plánu dokončení modernizace kravinů ve středisku Šlapanice a další investice do zemědělské techniky, především v oblasti rostlinné výroby.

Kontakt na autora

Další fotky zemědělské techniky ZDE.